Kudlančí bydlení
Bydlení
Malým nymfám okolo velikosti L1 - L4 stačí plastový kelímek o objemu 100 ml či 250 ml s víčkem. Kelímek i víčko musí mít dírky, aby v něm mohl cirkulovat vzduch a nevznikala plíseň. Na víčko se přidělává síťka, aby se kudlanka měla za co věšet. S velikostí kudlanky zvětšujeme chovnou nádobu, která musí být široká 2x délku kudlanky a vysoká 3x její délku. Subadultní jedince můžeme umístit do terária, které je vybavené substrátem a větvemi. To se moc nedoporučuje, protože se kudlanka při svém posledním svleku může zavěsit za větev, která je příliš nízko země, a pak může hrozit její poranění či úhyn. U dospělých jedinců není problém umístění to zařízeného terária. Výrobou ubikací se můžete inspirovat zde.
Takhle to u nás vypadá
Ubikace pro malé nymfy
Pro malé nymfy stačí kelímek o objemu 100 ml, pro větší 210 ml. Na víčko připevníme kus perlinky, aby měly kudlanky kde viset. Perlinku můžeme přilepit tavící pistolí nebo pomocí sešívačky. Do víčka i kelímku uděláme dírky, aby uvnitř cirkuloval vzduch. Nakonec dáme do kelímku na dno kosmetický vatový tampónek.
Ubikace pro větší nymfu
Na výrobu menší ubikace postačí kelímek s víčkem o objemu 500 ml, síťka proti hmyzu do oken s páskou, případně tavící pistole, kosmetický tampon, větévka a nůžky.
Do víčka vyřízneme otvor, aby uvnitř nádoby cirkuloval vzduch a nevznikala plíseň. Okolo otvoru nalepíme pásku se suchým zipem, kterou seženeme v obchodě i se síťkou proti hmyzu. Když takovou pásku nemáme, lze použít tavící pistoli. Poté na pásku připevníme síťku. Pro lepší větrání uděláme do kelímku asi 2 cm ode dna dírky dokola. Když máme kelímek takto připravený, dáme na dno navlhčený kosmetický tampon. Můžeme přidat i nějakou větévku. Nakonec umístíme vaši kudlanku.
Ubikace pro dospělé kudlanky
U dospělých kudlanek si už nemusíme dávat pozor, že se nám špatně svlékne. Takže u výroby ubikace se nám meze nekladou. Můžeme je umístit do skleněných teráriích nebo různých plastových boxů. Samozřejmě musíme dodržovat poměr velikosti kudlanky a boxu.